Dr. Volkan Akar
1974 Ankara doğumlu Dr. Volkan Akar, ‘92 Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi mezunlarındandır. 1999’da Gazi ünüversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden dişhekimliği diplomasını aldınktan sonra 2000 - 2007 yılları arasında gene aynı fakültede Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Bölümünde uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı. 

Uzmanlık eğitimi sırasında 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak, Burun, Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dallarında uzmanlık eğitimi kapsamında rotasyon görevini tamamladı. 

2008 yılında GATA Haydarpaşa Eğitimi ve Araştırma Hastanesi’nde askerlik hizmeti için görevlendirildi ve bu görev sonrasında Dr. Volkan Akar Makrodent Ailesine katıldı ve halen Makrodent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Genel Dişhekimliği ve Çene Cerrahisi’nin gerektirdiği tüm uygulamaları multidisipliner olarak uygulamaktadır.

Yurtiçinde ve yurtdışında yayınlanmış makaleleri ve ortak çalışmaları bulunan Dr. Akar, 
Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi DerneğiLazer DerneğiInternational Association of Oral Maxillofacial Surgeons üyesidir.

Evli olan Dr. Volkan Akar, Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır.